חגיגה עברית: אלה האירועים המיוחדים בשבוע הספר

12/06/2022

שבוע הספר העברי יציג השנה פסטיבלים שונים

 מפגשים מיוחדים ופעילויות מאלפות לכל המשפחה • לאן בדיוק שווה ללכת ומדוע? • כל הפרטים וההמלצות

אחד הפסטיבלים המסקרנים והאיכותיים שייערך בירושלים הוא "בית חולים לספרים: פסטיבל שבוע הספר לילדים ולילדות" בבית אבי חי. הפסטיבל יכלול את השקת הספר "כרמאל – הקומיקס" של מאירה גולדברג־ברנע והמאייר נדב נחמני, מפגש ספרותי בין דויד גרוסמן לעידן אלתרמן, סדנת אמנות מהספרים בהנחיית המאיירת איה גורדון־נוי, מפגש וסדנת כתיבה לנוער עם ליאת קוטנר, ומופעי סיפור עם היוצרים של ספרי הילדים "המתנה המושלמת", "חד קרן מסוג קרנף" ו"ציפי וצוף".

למה שווה ללכת: מפגשים מיוחדים עם "מוציאים לאור", שבהם כל ילד יוכל לכתוב את הסיפור האישי שלו; "בית מרקחת פואטי" המחלק תרופות וויטמינים מהספרים; ו"בית החולים לספרים", שיכיל סדנאות לריפוי "ספרים פצועים" מרוב שימוש, שאותם יביאו המשתתפים מהספרייה הפרטית, או ספרים "פצועים" שנאספו מרחבי הארץ וייתרמו לאחר שיקומם למחלקות ילדים בבתי חולים.

בחצר בית אבי חי יהיו יריד מכירת ספרים המותאם לגובה הילדים, דמויות ש"ייצאו" מדפי הספרים ויסתובבו בשטח ועמדות אוכל מהספרים – מתירס חם עד מיץ פטל.
כמו כן, גם השנה יתקיים בקפה שפירא בתל אביב יריד ספרים עצמאי, שיכיל את התוצרת הספרותית של 42 הוצאות עצמאיות מיוזמת "הקולקטיב הספרותי". האירוע יתקיים בתאריכים 17-15 ביוני ויימכרו בו ספרים של הוצאות דוגמת כרמל, בבל, אפיק, אסיה, אפרסמון ספרים, לוקוס, הבא לאור, ספריית רות, ועוד רבות.

מלבד הדוכנים יתקיימו שעות סיפור לילדים, מפגשים ספרותיים, הרצאה בנושא משבר האקלים, מופע הקראה של הוצאת טנג'יר, קריאה מתוך אנתולוגיית השירה הלסבית "את כל הרצון", ועוד.

ימים רביעי-חמישי בשעות 22:00-17:00, שישי בשעות 16:00-10:00, רלב"ג 15.

הסופרת האמריקנית אמרי רוז תגיע לארץ ותתארח בדוכן של הוצאת "U ספרות שנוגעת" בימים רביעי וחמישי, 15-16/6 החל מהשעה 17:00. היא תחתום על ספרה החדש, "מתחת ליופי".

 

כתבה: טל מרמלשטיין

התחברות

היי עוד לא נרשמת?

שליחת כתב־יד

צור קשר

עזרה

איפוס סיסמה

דילוג לתוכן